aktualności    program     miejsca     cosplay      kontakt

Regulamin pokazu strojów cosplay

1. Pokaz strojów cosplay odbywa się podczas Festiwalu Sztuki i Kultury Japońskiej z okazji 25- lecia istnienia Towarzystwa Polsko Japońskiego im. Akiry Kurosawy w Katowicach

2. Organizatorem pokazu strojów cosplay jak i całego Festiwalu Sztuki i Kultury Japońskiej jest Towarzystwo Polsko Japońskie im. Akiry Kurosawy. Koordynowaniem pokazu zajmują się następujące osoby:
Zbigniew „Maru” Pranke – Główny koordynator pokazu, prowadzący pokaz.
Katarzyna „Katek” Haratym – Koodrynator ds. zgłoszeń i przygotowania cosplayerów.
Jędrzej „Yen” Chojnacki – Koordynator ds. oprawy graficznej.
Michał „MJeremy” Jodłowski – Koordynator ds. technicznych pokazu, oświetlenia oraz nagłośnienia.

3. Pokaz strojów cosplay odbędzie się w dacie 6 listopada 2010 roku w Klubie Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych MARCHOŁT w Katowicach o godzinie 18.00.

4. W pokazie uczestniczyć może każda osoba posiadająca strój wzorowany na postaciach pochodzących z japońskich komiksów, japońskich seriali i filmów animowanych oraz japońskich gier komputerowych, których design utrzymany jest w stylistyce japońskich komiksów.

5. Warunkiem uczestnictwa w pokazie jest przysłanie na adres mailowy kasia.har@gmail.com zgłoszenia, którego wzór znaleźć będzie można na głównej stronie festiwalu (www.festiwal-japonski-katowice.pl) w zakładce „Cosplay”.

6. Zgłoszenie przysyłać można najpóźniej tydzień przed planowaną datą rozpoczęcia pokazu, to jest do 30 października. Potwierdzenie odebrania zgłoszenia jest równe z zaakceptowaniem stroju do pokazu, tym samym uczestnik zobowiązuje się do stawienia się na pokazie wraz ze strojem zgłoszonym organizatorom.

7. Organizatorzy zobowiązani są do zapewnienia noclegu tym uczestnikom pokazu strojów cosplay, którzy umotywują w odpowiedni sposób potrzebę noclegu w dacie 5 – 7 listopada 2010 roku.

8. Z racji rangi Festiwalu oraz obecności na pokazie ważnych osobistości w tym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Bogdana Zdrojewskiego, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nie zaakceptowania zgłoszonego stroju z powodu zbytniej jego wulgarności oraz przekroczenia norm dobrego smaku.

9. Wszelkie sprawy, których nie rozstrzyga regulamin prosimy kierować pod adres z.pranke@gmail.com